Drzwi wewnętrzne – pełne czy przeszklone?

Drzwi wewnętrzne w mieszkaniu mogą być bardzo zróżnicowane. W zależności od potrzeb możesz wybrać drzwi wykonane z litego drewna, z płyt wiórowych czy też z połączenia materiału drewnianego ze szkłem. Podejmując decyzję o zakupie drzwi wewnętrznych warto dokładnie zastanowić się jakimi cechami powinny się charakteryzować. Trzeba pamiętać, że wszystkie drzwi wewnętrzne powinny być w jednakowym stylu, co jednak nie oznacza, że muszą być identyczne.

Drzwi pełne

W pomieszczenia, w których mieszkańcy powinni czuć się swobodnie, takich jak toaleta, łazienka czy sypialnia najlepiej sprawdzają się drzwi drewniane pełne.
W przypadku drzwi do toalety i łazienki należy pamiętać o tym, aby były w nich otwory zapewniające wentylację oraz odpowiednie zamknięcia.

Drzwi przeszklone

Drzwi z elementami szklanymi, albo wręcz całe ze szkła, doskonale sprawdzają się do takich pomieszczeń takich jak jadalnia czy salon. Warto również rozważyć drzwi przeszklone w pomieszczeniach ślepych. Jeśli kuchnia, łazienka czy przedpokój nie posiadają okien, wówczas światło płynące przez szklane elementy drzwi innych pomieszczeń mogą je doświetlić.

Szkło – nie oznacza barku intymności

Jeśli wahasz się i nie wiesz czy przeszklone drzwi zapewnią Ci prywatność, powinieneś wiedzieć, że obecnie do wyboru jest wiele różnych rodzajów szkła i materiałów szkłopodobnych, które doskonale sprawdzają się jako element drzwi.

Przede wszystkim ilość przeszkleń w drzwiach może być bardzo zróżnicowana – od małej szybki, aż po całe drzwi wykonane ze szkła. Po wtóre można wybierać spośród szkła w 100% przezroczystego, mlecznego, mlecznego z ciętym wzorem, a nawet szklanych witraży. Wybierając szkło kolorowe i matowe można stworzyć piękne drzwi, które praktycznie nie ukazują więcej niż drzwi z litego drewna, a w zamian za to przepuszczają światło i świetnie wyglądają.

Podejmując decyzję o wyborze drzwi do swojego mieszkania należy pamiętać przede wszystkim o ich praktycznym wykorzystaniu.

Jeśli mają zapewnić intymność, wówczas najlepiej wybrać drzwi lite. Jeśli mają doświetlić pomieszczenie i ciekawie się prezentować, wówczas warto przemyśleć opcję drzwi z przeszkleniami. Zawsze jednak należy dobrze rozważyć czy to czego oczekujesz i to, czego potrzebujesz jest tożsame. I dopiero potem wybierać podejmować ostateczną decyzję co do wyboru drzwi.